Рязък обрат и сигнали за провал в преговорите за подкрепа на бъдещ кабинет. "Има такъв народ" обвини "Демократична България ", че е поискала в правителството да влязат служебни министри, включително този на финансите.
Вместо да посочат имена на министри, от ИТН отправиха директни заплахи към партиите на протеста, с които преговарят за нов кабинет.
"Ние няма да играем по вашите правила! Г-н Христо Иванов и г-жа Мая Манолова, вие явно не осъзнавате, че карате Бойко Борисов да се радва и да потрива доволно ръце, защото вие водите нещата към следващи избори. Изумително е, че не разбирате", заяви Тошко Йорданов от ИТН.Христо Иванов призова пък никой да не прехвърля отговорност към ДБ.
"Нека никой да не се опитва да ни прехвърля отговорността за това, че не може да формира убедителен състав на Министерски съвет", каза лидерът на ДБ.
Мая Манолова обяви, че са чакали достатъчно за знаци от ИТН, че няма да има влияние от ДПС и ГЕРБ в следващия кабинет. "Изчакахме достатъчно. От днес ДПС започнаха да поставят условия. Ние настояваме за споразумение с ИТН, с което да бъдат разписани политиките, за които ние настояваме", уточни Манолова.
А след като веднъж вече поканиха служебния министър на финансите за член на бъдещия кабинет, от ИТН сега го обвиниха във финансови манипулации, кражба на интелектуална собственост и нарушение на законите.
"Всички дела съм си ги спечелил в съда в Ню Йорк, така че няма никакви проблеми. Но това, което мен силно ме притеснява, е защо изведнъж, след като ме каниха три пъти от ИТН, сега изведнъж решиха, че съм силно проблемен. Тук според мен се вижда една много дълга ръка, една много координирана атака на ДПС и Тошко Йорданов", категоричен беше служебният финансов министър.
"И ние проверихме защо толкова иска да е финансов министър. Така стигнахме до това, което чухте преди малко от парламентарната трибуна", аргументира се Йорданов.
Според лидера на "Има такъв народ" Слави Трифонов партията му е направила всичко необходимо, за да има разговори с политическите партии без ГЕРБ. Според него, ако не се върне здравият разум, предсрочните избори са неизбежни.
"Още преди 2 седмици му казах на Слави Трифонов през медиите да даде поста главен прокурор на Христо Иванов и той нищо друго няма да иска. Не само, че не искаме да участваме в правителство, но не искам и "добър ден" да ни кажат. Да си направят правителство и да си поемат отговорността", заяви от своя страна Бойко Борисов.
Въпреки позициите на трите парламентарни групи, че нов редовен кабинет е необходим, остава неясно дали той ще получи категорична подкрепа в пленарната зала, ако изобщо се стигне до гласуването му.
Вижте повече в репортажа на Петър Антонов и телевизия Bulgaria ON AIR
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Италианският министър на отбраната предлага съветнически пост на Михайло Федоров
Китай се обръща към електрическите таксита, за да смекчи шока при петролните горива
Украйна планира да подпише 30-годишен енергиен договор с Канада
Американски консорциум придобива дял в петролопроводи в Кувейт за 16 млрд. долара
Германия ще наложи условия на покупката на компания за магнити от американски конкурент
Митата на Тръмп вероятно ще останат активни въпреки непопулярността им
Световното първенство по футбол: Успешен или провален е Мондиал 2026 и добра ли е идеята за 64 отбора
От TikTok до стария Созопол: Как Християна превръща рисуването на карикатури в успяващ бизнес
Бившият правителствен кораб "Атанас Димитров" става технологичен изкуствен риф за водолази
Състоянието на оцелелите от катастрофата Русе - Бяла е стабилно
Адвокатът на похитителя на Наталия: Нямат сексуални отношения, знае го като баща
Риск или партньорство? Политически сблъсък заради самолетите в "Безмер"
Сангаре на линия за мача с Локо София
Доналд Тръмп обяви ЛеБрон за расист
Таралежът в гащите на ЦСКА
Това е "синя" лудост: Левски се похвали с див рекорд!
Голяма тревога в ЦСКА заради трева
Карабах има опит в Европа, но ЦСКА е марка с богато минало
Седмична нумерологична прогноза за 27 юли - 2 август
5 растения за спалнята, които пречистват въздуха и носят хармония
Гръцка разядка Хориатики
Десерти без захар, които са невероятно вкусни
Поверия и забрани за Света Анна на 25 юли
Любовен хороскоп за 27 юли - 2 август
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Експерти подготвят обновено клинично ръководство за лечение на рак на черния дроб
Поляците са най-честите гости на българското море
Абровски: Хванахме няколко бракониери и над половин тон черна мида във Варна
Представиха двоен албум за 100-годишния юбилей на ММФ „Варненско лято“
Тръмп благодари на Румен Радев и на България за разрешението за американски самолети в "Безмер"
Провадия-Солницата открива новия археологически сезон на 25 юли
Шишков: Поръчката за над 1 млрд. евро за основни ремонти ще бъде прекратена